Яке величезне багатство може бути в маленькій дібраній бібліотеці. Компанія наймудріших і найдостойніших людей, вибрана зі всіх цивілізованих країн світу на протязі тисяч років.
Р.Емерсон.
Робота бібліотекаря завжди здавалася мені дуже відповідальною, значущою, благородною, вона вимагає не тільки знань, але й серця.
Л. Кассиль
Бібліотекареві одному з перших дано сказати своє слово про книгу, він дає їй путівку в життя.
В. Лідін
Вас вітає бібліотека
Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1
Бібліотека - це той храм, де завжди народжується та зберігається духовність. Пам'ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»
Основна мета шкільної бібліотеки й бібліотекаря зокрема - прищепити дитині любов до книги, навчити учнів-читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом.
Бібліотека гімназії є фундаментом освіти й самоосвіти, берегинею людського знання.
Завдання бібліотекаря:
допомогти учням оволодіти програмовим матеріалом та закріпити свої знання бібліотечними засобами;
виховати прагнення самостійно розширювати обсяг знань;
навчити зважено та роздумливо користуватися друкованими та електроними носіями інформації, обираючи найпотрібніші.
Трохи історії
Слово «бібліотека» - грецького походження, складається з двох слів: «biblion» - «книга» та «theke» - «сховище», тобто слово «бібліотека»удослівному перекладі означає «книгосховище».
Бібліотеки в Україні, як збірки рукописів та рукописних книг, з'явилися у ХІ ст. при монастирях та церквах. Деякі князі дарували монастирським бібліотекам книжки з власних збірок. Перші згадки про рукописи відносяться до Києво-Печерського монастиря при кафедрі св. Софії. Є свідчення, що Ярослав Мудрий розмістив школу в одному із приміщень Софійського собору та відкрив майстерню, у якій перекладалися й переписувалися книги, створив бібліотеку, яка стала фундаментальною навчальною базою школи.
Після тривалого занепаду в добу національно-культурного відродження XVI - XVII ст. в Україні стали з'являтися бібліотеки в Острозі, при братствах, в монастирях та колегіях, які мали значні, як на той час, збірки книг видатних церковних і світських діячів цього часу.
Бібліотеки в сучасному розумінні слова, як упорядковані книгозбірні, призначені для широкого користування, набули поширення у ХІХ ст. Неабияке значення мали бібліотеки, засновані при вищих школах Києва, Львова, Харкова, Одеси, Чернівців та ін.
Після революції та війни 1917-20 рр. стан бібліотек в Україні сильно змінився: загинула значна кількість цінних приватних (переважно поміщицьких), а також монастирських збірок. Культурним діячам вдалось врятувати лише їх частину. У 1918 р. було видано закон про заснування Національної бібліотеки України в Києві, яка у 1919 р. була перейменована на Всенародну бібліотеку. Вона увібрала в себе ряд найцінніших збірок Києва, а 1935 р. була об'єднана з бібліотекою Української Академії наук. Нині це Державна публічна бібліотека, що є найбільшою книгозбірнею в Україні.
Комплектування фонду ведеться з різних джерел: централізовано, за рахунок коштів батьків. Завдяки цьому вирішується повноцінне забезпечення інформаційних потреб шкільної бібліотеки.
Фонд бібліотеки:
Книжковий фонд становить 19865 примірника, зокрема:
підручники: 10 619 примірників,
художня та науково-популярна література: 9246 примірників,
надходить 13 назв періодичних видань,
Книжок в бібліотеці дуже багато! Серед них - казки і легенди, веселі історії про хлопчиків і дівчаток,
а також книги про тварин та рослини. Є в бібліотеці також книги, які знають все про все на світі -
це енциклопедії та словники!
Приходь у свою бібліотеку за знаннями!
Сила - у знаннях!
Знання - у книгах!
Книги - у бібліотеці!